#,,Moje doświadczenie dziś moim atutem w przyszłości”

Drodzy czytelnicy, w dzisiejszym poście chcemy opowiedzieć Wam o projekcie realizowanym na zasadach Erasmus+ a finansowanym z programu POWER. Projekt ten polega na wyjeździe do Irlandii na 3-tygodniową praktykę uczniów z kierunku: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik organizacji reklamy oraz fototechnik. Wyjazd ma nauczyć nas samodzielności, podejmowania właściwych decyzji, rozwinięcia umiejętności praktycznych, poznania innych tradycji, kultury i obyczajów, nawiązania nowych znajomości.

A teraz kilka informacji dotyczących naszego przygotowania do wyjazdu.
W zawodach fototechnika i technika organizacji reklamy są pewne podobieństwa i wspólne elementy dlatego wspólnie uczestniczyliśmy w szkoleniach zawodowych, które jednocześnie przygotowały nas do wyjazdu:
-Wykład w PWSW na temat schematów obowiązujących przy projektowaniu logotypów oraz poznanie możliwości najnowszej wersji programu Corel Draw X7.
-Wyjście do agencji reklamowej FOKUS, gdzie obejrzeliśmy nasze logotypy stworzone przez nas na potrzeby wykonania rekwizytów na wyjazd do Irlandii. Przy okazji mieliśmy możliwość poznania działania firmy profesjonalnie zajmującej się reklamą.
-Wyjazd na Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych w Łodzi, gdzie obejrzeliśmy wystawy firm ze sprzętem fotograficznym oraz video. Wzięliśmy także udział w dodatkowych szkoleniach.

Fakt, że nasza blogowa czwórka wyjeżdża do Irlandii aby poszerzać swoją wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności nie oznacza, że musicie się martwić. Z pewnością możecie oczekiwać na relacje z naszego pobytu! Oprócz tego bloga, każdy z nas (choć nie tylko, ponieważ pojawią się tam również inni uczestnicy wyjazdu) będzie miał możliwość prowadzenia naszego bloga wyjazdowego, do którego odnośnik znajdziecie wkrótce na naszym blogu!

Na koniec pragniemy przedstawić Wam zwycięski logotyp, który wykonał nasz kolega z projektu – Andrzej. Gratulujemy wygranej oraz dziękujemy za świetny projekt który na pewno będzie się pięknie prezentował na rekwizytach.