#1 Witajcie!

Z przyjemnością pragniemy powitać Cię, drogi czytelniku na naszym szkolnym blogu!
Jesteśmy uczniami szkoły średniej, nasz kierunek jest jedynym kierunkiem w Przemyślu! Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej, jesteś już uczniem naszej szkoły albo po prostu uwielbiasz nas czytać – witamy Cię bardzo serdecznie! 🙂
Mamy nadzieję, że czas, który spędzisz na czytaniu naszych tekstów, będzie przyjemnym czasem. Na samym początku pragniemy się Wam przedstawić, zacznijmy zatem, oto nasz zespół projektowy:

KLAUDIA OLSZAŃSKA

Nazywam się Klaudia Olszańska, moje zainteresowanie fotografią zaczęło się pięć lat temu. To czynność, którą wykonuję nie tylko w wolnym czasie, dlatego też wybrałam szkołę średnią o profilu fototechnika. Lubię robić zdjęcia krajobrazów oraz wykonywać portrety. Obecnie robię zdjęcia wszędzie i wszystkiemu. A oto kilka moich zdjęć:

BRUNON RAJTMAJER

Cześć!

Mam na imię Brunon. Fotografią interesuję się od 2013 roku. Wtedy zaopatrzyłem się w lustrzankę od Nikona, model D70s z 2006 roku. Robię nim zdjęcia do dziś. Na początku swojej przygody z fotografią robiłem zdjęcia absolutnie wszystkiemu. Mój ojciec jest fotografem, więc próbował mi tłumaczyć co nieco o tym, do czego służą poszczególne parametry, takie jak przysłona czy ISO, ale niewiele z tego rozumiałem, tylko kiwałem mu głową że rozumiem. I zrozumiałem dopiero później, jak dostałem pierwszą książkę o fotografii i ją przeczytałem. Aparat zabierałem niemal wszędzie ze sobą, na wyjazdy z rodzicami, do babci, na spacer ze znajomymi, do szkoły, albo sam wychodziłem i brałem psa, który jest bardzo dobrym modelem. Mieszkam w dobrym miejscu, bo na przedmieściach a w okolicy albo górki, albo zagajniki, więc miałem ciszę i mogłem ustawiać się do zdjęć jak chcę. Raz wszedłem na drzewo. Zdjęcia z góry nie mam, zdążyłem spaść. Mimo wszystko moje zdjęcia stawały się coraz lepsze. Gdy nadszedł czas wyboru szkoły średniej, wiedziałem, że muszę iść na profil fototechnika, gdzie mógłbym się nauczyć wiele o fotografii i jakoś powiązać z tym kierunkiem moją przyszłość. I szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie siebie na innym profilu. Utwierdzam się z przekonaniu, że faktycznie, fotografia jest czymś, co chcę praktykować w przyszłości, nie tylko zawodowo.

JULIA KORNAK

Nazywam się Julia, mam 18 lat. Fotografia jest moją pasją i wiążę z nią moją przyszłość, a towarzyszy mi już od 7 lat. Specjalizuję się w fotografii krajobrazowej, zwierząt, portretach i makro. Na moich zdjęciach staram się uchwycić dany moment,  pokazać piękno i bogactwo natury.

PATRYK BŁAHUCIAK

Witam Was bardzo serdecznie! Mam na imię Patryk, a fotografia była obecna w moim życiu cały czas, jedynym problemem było to, że to niekoniecznie ja potrafiłem wejść z nią w jakąkolwiek interakcję. Od dziecka marzyłem, by zostać artystą. Za oficjalny początek mojej przygody uważam rozpoczęcie  nauki w szkole średniej. To właśnie wtedy musiałem zdecydować, jaki kierunek będzie towarzyszył mi przez najbliższe cztery lata i co tak właściwie chcę robić w życiu. (Szczerze mówiąc sam nie wiedziałem, czego dokładnie chcę, miałem szesnaście lat a przede mną całe życie – w jaki sposób mogłem wiedzieć, co będzie dla mnie dobre?) Jak zapewne wiadomo, początki nie były łatwe. Bałem się, że wszystkie procesy odpowiedzialne za fotografie, dobranie parametrów i komponowanie zdjęć przerośnie mnie. Jednakże z czasem przyswoiłem tę jakże użyteczną wiedzę, a wyposażony w profesjonalny sprzęt wciąż stawiam sobie coraz większe wymagania. Nie poradziłbym sobie zapewne bez osób, które zachęcały mnie do dążenia do celu oraz dosłownie dodawały mi skrzydeł. Obecnie, po roku i kilku miesiącach, fotografię mogę uznać za mój sposób na życie, a wszystkie plany jakie posiadam na przyszłość wiążą się właśnie z fotografią.